Pomoc i wolontariat

Wolontariusz to osoba zaangażowana w pomoc Stowarzyszeniu. Form wolontariatu może być wiele. Od druku i roznoszenia ulotek zaczynając, poprzez reklamowanie nas za pomocą internetu, pomoc w miejscowych działaniach Stowarzyszenia – festynach, targach zoologicznych, jak również wykonywanie fotografii naszych podopiecznych, pomoc graficzna, informatyczna, prawna, oferowanie domu tymczasowego dla bezdomnego zwierzaka, a także wiele innych.

To od was zależy jak chcecie nam pomagać. I to wasz pomysł się liczy! 

Jeżeli macie pomysł jak nam pomóc, zgłaszajcie się do nas poprzez mail: zarzad@toz.com.pl

Członek Stowarzyszenia

Członkiem Stowarzyszenia można zostać jedynie będąc wcześniej wolontariuszem. Dlaczego?

Chcemy uniknąć wciągania na członków stowarzyszenia osób, które szybko się wypalają. Jest to dobre zarówno dla nas, jak i dla was. Zanim dołączycie do grona członków, możecie jako wolontariusze sprawdzić czy odpowiada wam praca w naszym Stowarzyszeniu. 

Członkostwo to często praca na drugi etat.

Członek Stowarzyszenia ma obowiązek wspierania w jego działaniach, nie wystarczy, że jest. Tak jak wolontariusz musi mieć swój pomysł na działanie, ale także jest współodpowiedzialny za Stowarzyszenie jako całość. Członek jest osobą, która powinna kreować naszą organizację, decydować o jej kształcie, występować z nowymi inicjatywami, koordynować wolontariuszy lub też projekty, promować na szerszą skalę.

Członkostwo wspierające, a członkostwo zwyczajne.

Na początku zawsze otrzymuje się członkostwo wspierające. Członkostwo zwyczajne nadajemy członkom, którzy ponad zajmowaniem się swoimi obowiązkami w swoim regionie, aktywnie uczestniczą w życiu całego Stowarzyszenia i chcą tworzyć i decydować o jego losie, w tym również uczestniczyć w walnych zebraniach.

Jeżeli pragniecie zostać członkiem – wystarczy skontaktować się z nami pod adresem zarzad@toz.com.pl

Nieaktywni przez pół roku członkowie zwyczajni stowarzyszenia są automatycznie przesuwani na członków wspierających. Nieaktywni przez pół roku członkowie wspierający stowarzyszenia są automatycznie skreślani z listy

 

Interwencje

Wykonujemy dziesiątki interwencji miesięcznie. Kontrolujemy w jakich warunkach przebywają zwierzęta, czy mają zapewnione niezbędne minimum egzystencji. Wszędzie tam, gdzie właściciele nie poczuwają się do obowiązku zapewnienia minimalnych warunków utrzymania zwierzęcia, wdrążamy procedury karne. Stoimy na stanowisku, że brak kary za naruszenia ustawy o ochronie zwierzą, to ciche przyzwolenie na dalsze krzywdzenie zwierząt. Kara, nawet ta niewielka, jest zawsze sygnałem, że ktoś pilnuje dobrostanu zwierząt i jest w stanie zrobić wiele, aby naszym braciom mniejszym nie działa się krzywda. 

Każda osoba, która chce nam pomóc jest mile widziana. Nie musisz się przejmować, że czegoś nie wiesz. Każdy z nas kiedyś zaczynał! Pomożemy Ci się wdrążyć, nauczymy i podpowiemy. Na interwencje udają się zawsze co najmniej dwie osoby, dlatego zawsze otrzymasz od nas wsparcie merytoryczne. Nie zostaniesz sam! 

Chcesz o coś zapytać? Napisz zarzad@toz.com.pl lub zadzwoń 77 550 77 40 z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie. 

 

Adopcje

Nieodłączoną działalnością Towarzystwa są adopcje. Są osoby, które nie chcą lub nie mogą przeprowadzać interwencji. Dlatego zachęcamy do podjęcia działalności w ramach adopcji. Twoim zadaniem będzie kontakt z osobami zainteresowanymi zwierzętami, stały kontakt z domami tymczasowymi, zbieranie o potrzebach DT, odpowiadanie na pytania dotyczące zwierząt.

Tak samo jak w przypadku interwencji, nie musisz się bać, że czegoś nie wiesz. Każda osoba, która dołącza do Towarzystwa jest objęta opieką osób z większym doświadczeniem. Każdy członek dostaje dostęp do specjalnego komunikatora Towarzystwa, tak aby być w stałym kontakcie z pozostałymi członkami, którzy zawsze służą radą i pomocą. 

Chcesz o coś zapytać? Napisz zarzad@toz.com.pl lub zadzwoń 77 550 77 40 z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie. 

 

Dom Tymczasowy

Jeśli chcesz pomóc zapewniając naszym zwierzętom, często odebranym z interwencji, tymczasowe lokum do czasu znalezienia im domu stałego, to zostań domem tymczasowym. Naszym zwierzętom zapewniamy wszystko to, czego potrzebują: karmę, opłacamy weterynarza, kastrację, sterylizację, smycze, obroże, szelki i wszystko inne, co potrzebuje zwierzak, aby czuł się komfortowo w domu tymczasowym. Twoim jedynym zadaniem będzie cierpliwa opieka nad zwierzęciem, a jeśli tego będzie potrzebował, to wychodzenie z nim na spacery, czy wizyty na koszt Towarzystwa w lecznicy weterynaryjnej w Twojej okolicy. 

Chcesz o coś zapytać? Napisz zarzad@toz.com.pl lub zadzwoń 77 550 77 40 z chęcią odpowiemy na każde Twoje pytanie.