Procedura adopcyjna

Jak większość organizacji pozarządowych w Polsce, mamy swoje wymagania dotyczące osób, które chcą adoptować od nas zwierzę. Pierwszym krokiem jest skontaktowanie się z nami pod numerem 77 550 77 40 lub bezpośrednio z opiekunem zwierzęcia- dane są zawsze podane w ogłoszeniu, w sekcji nasze zwierzęcia w konkretnym ogłoszeniu w dziale Charakterystyka zwierzęcia.

W każdym przypadku prosimy o wypełnienie formularza adopcyjnego i przeprowadzamy wizytę przed adopcyjną. Ze wszystkich zgłoszeń, które wpłyną na dane zwierzę, wybierzemy w naszej subiektywnej ocenie najlepszy dom. Nie ma przy tym znaczenia, czy ktoś wpłacał jakąkolwiek darowiznę na rzecz Towarzystwa, ani to, czy zna kogoś z nas osobiście. Każdego traktujemy tak samo.

Przy adopcji bierzemy pod uwagę wiele czynników, nie tylko tych materialnych. Przede wszystkim sprawdzamy stosunek do zwierząt, wiedzę nowego właściciela na temat zasad pielęgnacji, karmienia i utrzymywania zwierzaka. Patrzymy z uwagą na podejście człowieka względem zwierzęcia.

Zdecydowana większość naszych zwierząt jest kastrowana/sterylizowana. Wszystkie psy są zaszczepione przeciwko wściekliźnie.

Ponadto, wymagamy od nowych właścicieli:

Standardowo, każdy właściciel zwierzęcia jest zobowiązany zapewnić swojemu pupilowi wymagane prawem szczepienia, dostęp do wody itp. W przypadku rażącego naruszenia powyższego, mamy prawo odebrać zwierzę na podstawie umowy adopcyjnej oraz na ogólnych zasadach zawartych w ustawie o ochronie zwierząt.