Porzuciła psa w Brzegu. Jest akt oskarżenia.


Porzuciła psa w Brzegu. Jest akt oskarżenia.

19 września informowaliśmy, że w Brzegu, jedna z mieszkanek miasta porzuciła przy ul. Oławskiej dwa szczeniaczki. Po uzyskaniu informacji o porzuceniu psów, natychmiast złożyliśmy zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Dzięki szybkiej reakcji osoby zgłaszającej, bardzo szybko udało się zabezpieczyć zwierzęta i przekazać je do brzeskiego przytuliska, gdzie otrzymały profesjonalną opiekę.

Wytężona praca ekipy dochodzeniowo-śledczej z Komendy Powiatowej Policji w Brzegu oraz zaangażowanie Pana Łukasza Marciniaka z brzeskiej Straży Miejskiej, bardzo szybko przyniosły rezultaty. Organy ścigania szybko ustaliły przebieg zdarzenia, świadków i przede wszystkim sprawcę tego haniebnego czynu.

Dzięki ich pracy, sprawcy- młodej kobiecie- przed końcem roku postawiono zarzuty z art. 35 ustawy o ochronie zwierząt. Kobieta przyznała się do popełnienia przestępstwa, jednak odmówiła dobrowolnemu poddaniu się karze.

Decyzją prokuratora, sprawa trafiła na wokandę brzeskiego Sądu. Mamy nadzieję, że Sąd wymierzy surową karę, również tę finansową.

Jest to ogromny sukces, nie tylko dla naszego Towarzystwa, ale również dla organów ścigania, bowiem osoby, które porzucają zwierzęta na ogół są bezkarne- zazwyczaj brakuje świadków, a gdy Ci się znajdą, nie zawsze chcą zeznawać.

 

Możesz wpłacić darowiznę i pomóc nam działać dalej i jeszcze skuteczniej ścigać sprawców przestępstw wobec zwierząt. 

[wpedon id=”146″ align=”center”]

Categories: