Reksio porzucony na Czarnej Górze!

Reksio to nieduży musztardowy psiak, który w piątek (20 września), przez kilkanaście godzin błąkał się przerażony po lobby wielkiego hotelu w Białej Wodzie (województwo dolnośląskie). Zdezorientowany i wygłodzony biegał pomiędzy nogami hotelowych gości, szukając pomocy. Na szczęście trafił na naszych wolontariuszy, którzy zainteresowali się jego losem.??

Piesek nie miał obroży, więc nie wiemy, czy został tu porzucony, czy przybłąkał się zupełnym przypadkiem. Wiemy na pewno, że jest bardzo przyjacielski, ale równie bardzo płochliwy. Kulił się przy każdym gwałtowniejszym ruchu, więc w przeszłości mógł zaznać cierpienia ze strony człowieka. ??

Reksio jest młody, ale widać, że w swoim życiu trochę już przeszedł. Jest bardzo wychudzony, odwodniony, a na jego ciele zauważyliśmy kilka strupów po ranach oraz kleszcze.

Dzięki determinacji naszych wolontariuszy oraz kilkunastu nocnych telefonach? do wszystkich służb w całym województwie, w końcu udało się znaleźć pomoc. Wezwani na miejsce funkcjonariusze?‍✈️?‍✈️, po długich rozmowach, tuż po 1:00 w nocy, zabrali Reksia do Komisariatu Policji w Bystrzycy Kłodzkiej?, gdzie psiak spędził noc, a nazajutrz trafił do schroniska. Tam otrzymał opiekę i pomoc weterynaryjną. ??

________________________________________________________________________
Pamiętajcie, zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt, każda osoba, która odnajdzie porzuconego psa, ma obowiązek powiadomić o tym fakcie najbliższe schronisko, jednostkę Policji lub straż gminną.

Przypominamy, że porzucanie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota, przez właściciela bądź przez inną osobę, pod której opieką zwierzę pozostaje, jest znęcaniem się nad zwierzętami i stanowi przestępstwo, zagrożone karą pozbawienia wolności nawet do 5 lat oraz grzywną nawet do 100 tysięcy złotych!

Jeśli rozpoznajesz pieska – prosimy o kontakt!

 

Comments are closed.