Uśmiercił psa, usłyszał wyrok!

Rok bezwzględnego więzienia to kara, którą poniesie za znęcanie się nad psem mieszkaniec Grodkowa (woj. opolskie). ?‍⚖️
W niedzielne popołudnie (13.10), dyżurny grodkowskiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie☎️ od kobiety, która spacerując, natknęła się na wiszącego na drzewie, martwego psa. Przybyli na miejsce funkcjonariusze dokonali oględzin i zabezpieczyli ślady przestępstwa. Błyskawicznie udało im się ustalić dane podejrzanego, który chwilę później został zatrzymany.?️‍♀️ 35-latek w momencie zatrzymania był nietrzeźwy.? Przyznał się do postawionego mu zarzutu – zabicia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem i dobrowolnie poddał się karze.

Mężczyzna na rok trafi za kratki. Do tego prokuratura nałożyła na niego 10-letni zakaz posiadania zwierząt.
Dziękujemy Funkcjonariuszom Policja Brzeg za błyskawiczną reakcję i szybkie doprowadzenie tej bulwersującej sprawy do finału. Liczymy, że wszystkie służby będą działać tak skutecznie, jak policjanci z brzeskiej komendy. ?‍♀️?‍♂️?

Każdego roku rośnie świadomość społeczna dotycząca ochrony zwierząt oraz ilość wszczętych postępowań karnych. Z danych policji wynika, że w 2010 roku wszczęto 1800 takich postępowań, a w 2017 roku było ich już 4140. ?

Przypominamy, że znęcanie się nad zwierzętami jest przestępstwem ściganym urzędu, za które grozi: zakaz posiadania zwierząt, kara finansowa do 100 tysięcy złotych ?oraz pozbawienie wolności do lat 3, a gdy sprawca działa ze szczególnym okrucieństwem – do 5 lat.

Prosimy, reaguj jeśli widzisz krzywdę zwierząt. Zgłoś problem Policji, Straży Miejskiej lub organizacji, która działa w Twoim regionie!?

Fot. Policja Brzeg

Comments are closed.